Ортопед

Навіщо потрібен дитячий лікар ортопед?

Ортопед лікує захворювання пов’язані з порушеннями опорно-рухового апарату (скелетно-м’язової системи, органів руху і опори). На жаль, дані порушення можуть виникнути в самому ранньому віці. Рекомендовані відвідування ортопеда-травматолога в 1,3, 6 місяців і в 1 рік для проведення профілактичного огляду, потім 1 раз на рік.

Обов’язково необхідно відвідати ортопеда – травматолога в наступних випадках:

– шкірні складочки на ногах малюка несиметричні;

– тяжість ходи;

– розведення стегон ускладнене або супроводжується специфічним звуком;

– різна довжина нижніх кінцівок;

– больові симптоми в м’язах, суглобах, при рухах;

– видимому пошкодженні (набряки, почервоніння і т.д.);

– клишоногість;

– сутулість;

– будь-яке новоутворення.

Одне з найпоширеніших порушень в області ортопедії у дітей до року – Кривошія. Ознаки: дитина завжди приймає фіксоване положення голови. Ортопед так само займається широким спектром патологій: клишоногість, дисплазія тазостегнових суглобів, варусні і вальгусні деформації стоп, плоскостопість, порушення м’язового тонусу, сколіози та інше. Найактивніший розвиток опорно-рухового апарату у дитини проходить з народження і до 6 років. У цьому віці будь-яке порушення значно легше піддається коригуванню, тому при найменших ознаках порушень слід звернутися до фахівця.

Що відбувається на прийомі у дитячого ортопеда?

Спеціаліст оглядає дитину, уважно оцінює будову кісток м’язів, рух, симетричність кінцівок, обмеження при русі рук і ніг. При огляді дітей до року особливу увагу надає тазостегновим суглобам. При огляді дітей більш старшого віку приділяє більше уваги хребту, щоб виключити такі патології як сколіоз, кіфоз. Після повного збору анамнезу лікар прийме рішення про необхідність лікування або корекції, можливо призначить додаткове обстеження (УЗД, рентген).

Диазамидзе Фрідон Шалвович

Ортопед-травматолог

Стаж роботи – 6 років

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Генерація паролю